ایمیل های اعتبار سنجی Resello پرینت

  • 38

مطابق با قوانین ICANN سیاست گذار ثبت دامنه در دنیا، مالکین دامنه پس از ثبت اطلاعات در رجیسترار یا ثبت دامنه لازم است اقدام به تایید اطلاعات خود از طریق ایمیل نمایند. در همین راستا رجیسترار Resello از اواسط سال 2014 اقدام به اجرای این قانون نمود.

مقاله کنونی در خصوص ایمیل های ارسالی Resello در بخش اعتبار سنجی یا اصطلاحا Validation تدوین شده است.


رجیسترار Resello در موارد زیر اقدام به ارسال ایمیل validation به مالکین دامنه ها می کند:

- هنگام ثبت اکانت Customer یا Reseller
- ثبت اولین دامنه در پنل Customer
- تغییر اطلاعات موجود در قسمت Contact شامل نام، نام خانوادگی ، آدرس و اطلاعات پستی و شماره تماس، ایمیل و ...
- انتقال دامنه از سایر شرکت ها 


مورد اول: هنگام ثبت اکانت Customer یا Reseller
پس از ایجاد اکانت Customer یا Reseller ایمیلی با عنوان Please confirm your contact details for future domain name registrations به ایمیل آدرس ذکر شده در آن اکانت جهت معتبر شناخته شدن اطلاعات کاربر ارسال می گردد. این ایمیل حاوی یک لینک است که تایید اطلاعات با مراجعه به آن لینک قابل انجام است.


مورد دوم: ثبت اولین دامنه در پنل Customer
پس از ثبت دامنه شما قادر به استفاده از آن نیستید. در این شرایط DNS های دامنه قابل مشاهده نیستند و با اخذ Whois یا گزارش از دامنه با موارد زیر به عنوان DNS مواجه می شوید:
ns1.yoursrs.com
ns2.yoursrs.com

همچنین با مراجعه به دامنه از طریق مرورگر صفحه زیر نمایان خواهد شد:
برای رفع این مشکل بایستی به ایمیلی که Resello تحت عنوان Please confirm your contact details for yourdomain.com به ایمیل آدرس ذکر شده در اکانت ارسال نموده است مراجعه و لینک درون آن را باز و اطلاعات به شیوه ای که در ادامه ذکر می شود تایید فرمایید.


مورد سوم: تغییر اطلاعات موجود در قسمت Contact
چنانچه در هنگام ایجاد اکانت Customer یا Reseller به کاربر ایمیلی ارسال نشود، هنگام به روز رسانی اطلاعاتشان در قسمت Contact یک ایمیل با عنوان Please confirm your contact details for future domain name registrations ارسال خواهد شد. در این صورت پس از مراجعه به لینک درون آن و تایید، اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات قبلی خواهند شد.


مورد چهارم: انتقال دامنه از سایر شرکت ها 
چنانچه قصد انتقال دامنه دارید پس از ایجاد سفارش یا صدور درخواست یک ایمیل جهت تایید این انتقال ارسال می گردد که جهت شروع فرایند انتقال بایستی توسط شما تایید گردد.
همچنین در صورتی که قبلا تاییده اطلاعات در Resello انجام نداده باشید ایمیلی مجزا جهت تایید اطلاعات نیز ارسال خواهد شد.


نحوه تایید ایمیل:
پس از مراجعه به لینک درون ایمیل، همان طور که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید، لازم است موارد زیر را انتخاب نمایید:

- I declare the information above is true
- General
- Approve

سپس بر روی Submit کلیک فرمایید.نکته: در صورتی که تمایل به ثبت دامنه با پسوند های .nu و .se و .es و .dk و .uk دارید لازم است موارد IisNu و IisSe و Esnic وDkHostmaster و Nominet را علاوه بر مواقع فوق نیز انتخاب فرمایید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت