محدودیت زمانی در تمدید دامنه های بین المللی

  • 10:24am

با توجه به قوانین جدید ارسالی از ثبت کننده های دامنه

بهترین زمان برای تمدید دامنه های منقضی شده ، یک هفته از زمان انقضا بوده  و باید در این بازه زمانی تمدید انجام شود

در غیر اینصوت ممکن است تمدید دامنه با مشکل روبرو شود و یا دامنه غیر قابل تمدید گردد.

 

حالت هایی که بعد از زمان مقرر برای تمدید دامنه ممکن است در نظر گرفته شود : 

 

۱) بازگردانی دامنه:


در صورت تمایل به تمدید و استفاده از دامنه، فرصت بسیار کمی از جانب رجیسترار ارایه می شود که بتوانید با پرداخت جریمه نسبت به بازگردانی و تمدید دامنه خود اقدام نمایید. این مبلغ بسته به پسوند دامنه و ارایه کننده دامنه متفاوت است که در صورت تمایل می توانید با پاسخ به همین درخواست، از هزینه آن مطلع شوید. لازم به توضیح است که هزینه بازگردانی دامنه در این شرایط می تواند چندین برابر هزینه تمدید معمول دامنه باشد، برای مثال هزینه بازگردانی دامنه های COM در حدود ۱۰ برابر هزینه تمدید آن خواهد بود! اما در صورتی که در فرصت در نظر گرفته شده برای بازگردانی دامنه نسبت به انجام آن اقدام نشود، پس از گذشت مدت زمانی، مالکیت دامنه از شما سلب و دامنه حذف خواهد شد. در واقع این فرصت آخرین شانس شما برای بازپس گیری رسمی دامنه خواهد بود که در راهکار های دیگر این شانس وجود نخواهد داشت.

۲) حذف دامنه:


با توجه به چرخه حیات پسوندهای دامنه، در صورتی که در فرصت باقی مانده وضعیت Redemption Period نسبت به تمدید دامنه اقدام نکنید، رجیسترار دامنه را به وضعیت Pending Delete منتقل خواهد کرد و دیگر امکان تمدید دامنه با جریمه نیز مهیا نخواهد بود. در وضعیت جدید دامنه، پس از گذشته مدت زمان مشخص، رجیسترار دامنه را به صورت کامل حذف و برای ثبت مجدد، مجددا آزاد خواهد کرد تا هر شخص دیگری بتواند نسبت به ثبت آن اقدام نماید. در صورتی که تمایل ندارید هزینه جریمه بازگردانی دامنه را بپردازید، با پذیرفتن ریسک از دست دادن دامنه، می توانید منتظر بمانید تا پس از حذف دامنه، مجددا دامنه را با قیمت های عادی ثبت دامنه به ثبت رسانید. در نظر داشته باشید با توجه به وجود کسب و کار تجارت دامنه در ایران و سایر کشورهای دیگر، ممکن است دامنه شما توسط این شرکت ها به ثبت رسد و مبالغ هنگفتی برای فروش دامنه به شما پیشنهاد شود.

۳) سرویس BackOrder دامنه:


در صورتی که تمایل ندارید هزینه بازگردانی دامنه را بپردازید و همچنین ریسک از دست دادن دامنه برای شما مناسب نیست، ما پیشنهادی برای شما داریم که می توانید با صرف هزینه کمتر و با استفاده از سرویس بک اردر نسبت به ثبت مجدد دامنه خود (پس از حذف آن) بتوانید از دامنه خود مجددا استفاده نمایید. در این سرویس،‌ ربات هایی در روزهای پایانی حذف دامنه مورد نظر، در فواصل زمانی کوتاهی اقدام به ثبت دامنه می کنند که این موضوع باعث می شود شانس ثبت مجدد دامنه را برای شما تا ۹۰درصد افزایش دهد. در صورتی که تمایل دارید از این سرویس استفاده کنید، لطفا پس از مطالعه شرایط زیر، ما را مطلع فرمایید تا هزینه آن به اطلاع شما رسد:

  • در اکثر موارد، هزینه استفاده از سرویس بک اردر به مراتب کمتر از هزینه بازگردانی دامنه خواهد بود که ارزش این سرویس را دوچندان خواهد کرد.
  • با وجودی که شانس موفقیت ثبت دامنه از طریق بک اردر تا ۹۰درصد ارزیابی شده است، با این حال این سرویس به معنای ارایه تضمینی برای ثبت و دستیابی مجدد دامنه شما نخواهد بود. در نتیجه در صورت عدم موفقیت در بک اردر دامنه مورد نظر، هزینه پرداختی شما پس از کسر کارمزد ۱۰درصدی، مابقی مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد.
  • استفاده از سرویس بک اردر دامنه می تواند در تمامی وضعیت های دامنه های ثبت شده از جمله Redemption Period, Pending Delete تا ۵ روز قبل از حذف دامنه انجام شود.
  • پس از موفقیت آمیز بودن روند بک اردر دامنه، دسترسی مستقیم جهت مدیریت مستقیم دامنه تا ۶۰ روز پس از تاریخ ثبت مجدد دامنه وجود نخواهد داشت. پس از این تاریخ لازم است نسبت به انجام درخواست انتقال دامنه اقدام فرمایید تا دامنه پس از یکسال تمدید، امکان مدیریت مستقیم آن فراهم شود. مدیریت دامنه در ۶۰ روزه ابتدایی، به صورت تیکتی قابل انجام خواهد بود.
  • در ۶۰ روزه ابتدایی ثبت مجدد دامنه و تا زمان دریافت درخواست انتقال دامنه از جانب شما، ممکن است مشخصات شما در WHOIS دامنه شما نمایش داده نشود که این موضوع پس از انجام انتقال دامنه مرتفع خواهد شد.
  • در صورت عدم انجام درخواست انتقال دامنه پس از ۶۰ روز،‌ هزینه های تمدید ممکن است متفاوت از هزینه های معمول و مندرج در سایت باشد که این هزینه در زمان تمدید دامنه و با دریافت درخواست استعلام از جانب شما قابل اعلام خواهد بود.

 

با تشکر

 

« برگشت